Εγγραφές Ιούνιος 2021

Ενημερώνουμε ότι οι μαθητές/τριες που επιθυμούν να εγγραφούν, να ανανεώσουν την εγγραφή τους ή να μετεγγραφούν σε οποιαδήποτε τάξη 1ου ΕΠΑ.Λ. Λουτρακίου για το σχολικό έτος 2021 – 2022, υποβάλλουν «Ηλεκτρονική Αίτηση εγγραφής, ανανέωσης εγγραφής ή μετεγγραφής», μέσω της εφαρμογής e-εγγραφές, ή μέσω της διαδικτυακής πύλης Εγγραφή / ανανέωση εγγραφής σε Γενικό και Επαγγελματικό Λύκειο , συμπληρώνοντας όλα τα απαραίτητα στοιχεία, από την 18η Ιουνίου 2021 και ώρα 10:00 έως και τη 2η Ιουλίου 2021 και ώρα 23:59.

Στην περίπτωση ανήλικων μαθητών/τριών την Ηλεκτρονική Αίτηση υποβάλλει ο κηδεμόνας που έχει καταχωρισθεί ως «Κηδεμόνας e-εγγραφές» στο ΠΣ myschool σύμφωνα με την αρίθμ. 64547/ΓΔ4/3-6-2021 εγκύκλιο του Υ.ΠΑΙ.Θ.. Σε περίπτωση ενήλικων μαθητών/τριών, Ηλεκτρονική Αίτηση μπορούν να υποβάλουν οι ίδιοι, με τους δικούς τους κωδικούς ΓΓΠΣ (taxis), εφόσον είναι καταχωρισμένοι στο ΠΣ myschool (ως κηδεμόνες του εαυτού τους).

Για λεπτομερή ενημέρωση σχετικά με τη διαδικασία υποβολής της αίτησης διαβάστε την εγκύκλιο του Υπουργείου Παιδείας.

Σε περίπτωση δυσκολίας επικοινωνήστε με το σχολείο

Στοιχεία Επικοινωνίας 1ο ΕΠΑΛ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ

Παλαιά Εθνική οδός προς Επίδαυρο, Κυρά Βρύση Τ.Κ. 20100

Τηλ: 27410 85408   email: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

egrafes2021