Εσωτερικός Κανονισμός Λειτουργίας Σχολείου

Ο «Εσωτερικός Κανονισμός Λειτουργίας Σχολείου» είναι το σύνολο των όρων και των κανόνων, που αποτελούν προϋποθέσεις για να πραγματοποιείται ανενόχλητα, μεθοδικά και αποτελεσματικά το έργο του σχολείου.

Ο Κανονισμός επικαιροποιείται με την έναρξη της σχολικής χρονιάς, αλλά και κατά τη διάρκεια της σχολικής χρονιάς αν αυτό κριθεί απαραίτητο, μέσω της προβλεπόμενης από τον νόμο συμμετοχικής διαδικασίας όλων των μελών της σχολικής κοινότητας, έτσι ώστε να συμπεριλαμβάνει νέες νομοθετικές ρυθμίσεις, να ανταποκρίνεται στις αλλαγές των συνθηκών λειτουργίας του Σχολείου και τις, κατά καιρούς, αποφάσεις των αρμόδιων συλλογικών οργάνων του.

Ο Εσωτερικός Κανονισμός αναρτάται στην επίσημη ιστοσελίδα του σχολείου κατά την έναρξη της σχολικής χρονιάς, καθώς και κάθε φορά που επικαιροποιείται.

Εσωτερικός Κανονισμός 2023-24

Εσωτερικός Κανονισμός 2022-23