Αξιολόγηση

Σκοπός της εσωτερικής αξιολόγησης είναι η συνεχής βελτίωση της ποιότητας του παρεχόμενου εκπαιδευτικού έργου σε επίπεδο σχολικής μονάδας και κατ’ επέκταση στο σύνολο του εκπαιδευτικού συστήματος.

H διαδικασία αυτή αποτελεί τη βάση για τον προγραμματισμό του εκπαιδευτικού έργου, καθώς και για τον σχεδιασμό και την υλοποίηση δράσεων που θα συμβάλουν στη βελτίωση της ποιότητας των τριών βασικών λειτουργιών της σχολικής μονάδας:

α) Της παιδαγωγικής και μαθησιακής λειτουργίας,

β) της διοικητικής λειτουργίας, και

γ) της λειτουργίας της ως επαγγελματικής κοινότητας μάθησης, που προωθεί την επαγγελματική ανάπτυξη των εκπαιδευτικών.

Βασικός φορέας της διαδικασίας του προγραμματισμού και της εσωτερικής αξιολόγησης είναι η ίδια η σχολική μονάδα.

Έκθεση Εσωτερικής Αξιολόγησης του Εκπαιδευτικού Έργου 1ου ΕΠΑ.Λ. Λουτρακίου  (έτος αναφοράς: 2020-2021)

Έκθεση Εσωτερικής Αξιολόγησης του Εκπαιδευτικού Έργου 1ου ΕΠΑ.Λ. Λουτρακίου  (έτος αναφοράς: 2021-2022)

Η αποτίμηση του έργου του σχολείου μας έγινε και συντάχτηκε από την Παιδαγωγική Σύμβουλο κα Τσεγγελίδου Ευανθία.

Έκθεση Εσωτερικής Αξιολόγησης του Εκπαιδευτικού Έργου 1ου ΕΠΑ.Λ. Λουτρακίου  (έτος αναφοράς: 2022-2023)