Εγγραφές μαθητών στο Κοινωνικό Φροντιστήριο

Σας ενημερώνουμε ότι ο «Σύλλογος Κοινωνικών φροντιστηρίων και Δια Βίου Μάθησης του Δήμου Λουτρακίου – Περαχώρας - Αγ. Θεοδώρων» με κύριο σκοπό την παροχή βοήθειας σε μαθητές και μαθήτριες οικονομικά ευαίσθητων οικογενειών διεξάγει ενισχυτικά μαθήματα, τις απογευματινές ώρες, με εθελοντές εκπαιδευτικούς με πολύχρονη διδακτική εμπειρία δωρεάν. Οι εγγραφές θα γίνονται καθημερινά από 10- 10- 2022 στο γραφείο του συλλόγου στο Γυμνάσιο Λουτρακίου 5-7 μμ.

Τα δικαιολογητικά εγγραφής είναι τα παρακάτω:

1) Αίτηση εγγραφής στο Κοινωνικό Φροντιστήριο / Δήλωση των μαθημάτων που ο μαθητής επιθυμεί να παρακολουθήσει.

2) Φωτοτυπία αστυνομικής ταυτότητας ή διαβατηρίου

3) Πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης

4) Βεβαίωση μόνιμης κατοικίας (με κατάθεση φωτοτυπίας λογαριασμού ΔΕΚΟ.

5) Φωτοτυπία εκκαθαριστικού σημειώματος τρέχοντος έτους.

6) Έκθεση διάγνωσης μαθησιακής δυσκολίας του μαθητή/τριας (αν υπάρχει)

7) Ιατρική γνωμάτευση από δημόσιο φορέα, σε περίπτωση σοβαρού προβλήματος υγείας του μαθητή/τριας. (αν υπάρχει)

8 ) Φωτοτυπία Της πρώτης σελίδας του βιβλιαρίου απορίας πρόνοιας (αν υπάρχει)

9) Φωτοτυπία κάρτας ανεργίας γονέα-κηδεμόνα (αν υπάρχει)