Αποτελέσματα εισαγωγής στην τριτοβάθμια εκπαίδευση – Επιτυχίες των μαθητών μας 2023

Ο Σύλλογος Διδασκόντων και ο Διευθυντής του σχολείου συγχαίρουν τους μαθητές μας, που πέτυχαν την εισαγωγή τους σε σχολές της τριτοβάθμιας εκπαίδευσης και τους εύχονται καλές σπουδές και καλή σταδιοδρομία.

Πίνακας επιτυχόντων:

ΟΝΟΜΑ ΣΧΟΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑΣ
ΑΝΑΡΓΥΡΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΝΟΣΗΛΕΥΤΙΚΗΣ (ΠΑΤΡΑ), ΠΑΝ. ΠΑΤΡΩΝ
ΓΡΙΜΑΝΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ (ΧΙΟΣ), ΠΑΝ. ΑΙΓΑΙΟΥ
ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΣΧΟΛΗ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ, Α.Ε.Ν.
ΚΑΝΑΚΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΛΟΓΙΣΤΙΚΗΣ ΚΑΙ ΧΡΗΜΑΤΟΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ (ΑΘΗΝΑ), ΟΠΑ
ΚΑΡΑΒΟΥΛΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ ΤΡΟΦΙΜΩΝ ΚΑΙ ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ (ΛΗΜΝΟΣ), ΠΑΝ. ΑΙΓΑΙΟΥ
ΚΑΡΑΘΑΝΑΣΗ ΣΠΥΡΙΔΟΥΛΑ ΝΑΥΤΙΛΙΑΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ (ΠΕΙΡΑΙΑΣ), ΠΑΝ. ΠΕΙΡΑΙΑ
ΚΑΡΑΝΤΩΝΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΚΑΙ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ (ΠΑΤΡΑ), - ΠΑΝ. ΠΑΤΡΩΝ
ΚΑΤΣΟΥΡΗ ΜΑΡΙΑ-ΙΩΑΝΝΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΚΑΙ ΑΓΩΓΗΣ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΧΟΛΙΚΗ ΗΛΙΚΙΑ (ΑΘΗΝΑ), ΕΚΠΑ
ΚΑΤΩΠΟΔΗ ΖΩΗ ΘΕΑΤΡΙΚΩΝ ΣΠΟΥΔΩΝ (ΝΑΥΠΛΙΟ), ΠΑΝ. ΠΕΛ/ΝΗΣΟΥ
ΚΛΩΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ (ΠΕΙΡΑΙΑΣ), ΠΑΝ. ΠΕΙΡΑΙΑ
ΚΟΥΓΙΟΥΡΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ ΚΑΙ ΟΡΓΑΝΙΣΜΩΝ (ΚΑΛΑΜΑΤΑ), ΠΑΝ. ΠΕΛ/ΝΗΣΟΥ
ΚΟΥΤΡΑ ΓΕΩΡΓΙΑ ΛΟΓΟΘΕΡΑΠΕΙΑΣ (ΙΩΑΝΝΙΝΑ), ΠΑΝ. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
ΚΩΣΤΟΥΡΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΦΥΣΙΚΟΘΕΡΑΠΕΙΑΣ (ΠΑΤΡΑ), ΠΑΝ. ΠΑΤΡΩΝ
ΛΟΝΤΟΣ-ΓΕΡΟΥ ΗΛΙΑΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ (ΠΑΤΡΑ), ΠΑΝ. ΠΑΤΡΩΝ
ΜΑΛΛΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΒΙΟΛΟΓΙΑΣ (ΠΑΤΡΑ), ΠΑΝ. ΠΑΤΡΩΝ
ΜΕΪΝΤΑΝΗ ΔΗΜΗΤΡΑ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ (ΠΑΤΡΑ), ΠΑΝ. ΠΑΤΡΩΝ
ΜΕΪΝΤΑΝΗ ΜΑΡΙΑΝΝΑ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ (ΠΑΤΡΑ), ΠΑΝ. ΠΑΤΡΩΝ
ΜΗΧΑΝΟΣ ΙΑΣΩΝΑΣ ΒΙΟΪΑΤΡΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΩΝ (ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ), ΔΙ.ΠΑ.Ε.
ΜΟΥΡΟΥΤΣΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΗΣ ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ ΚΑΙ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑΣ (ΤΡΙΠΟΛΗ), ΠΑΝ. ΠΕΛ/ΝΗΣΟΥ
ΜΠΙΣΔΑ-ΠΑΠΑ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ ΝΟΣΗΛΕΥΤΙΚΗΣ (ΤΡΙΠΟΛΗ), ΠΑΝ. ΠΕΛ/ΝΗΣΟΥ
ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΜΟΝΙΜΩΝ ΥΠΑΞΙΩΜΑΤΙΚΩΝ ΝΑΥΤΙΚΟΥ (Σ.Μ.Υ.Ν.), ΣΜΥΝ
ΠΑΠΑΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΕΙΡΗΝΗ ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΟ ΝΗΠΙΑΓΩΓΩΝ (ΙΩΑΝΝΙΝΑ), ΠΑΝ. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΝΕΦΕΛΗ ΕΠΙΣΤΗΜΗΣ ΦΥΣΙΚΗΣ ΑΓΩΓΗΣ ΚΑΙ ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΥ (ΑΘΗΝΑ), ΕΚΠΑ
ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΛΟΓΙΣΤΙΚΗΣ ΚΑΙ ΧΡΗΜΑΤΟΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ (ΑΙΓΑΛΕΩ), ΠΑΝ. ΔΥΤ. ΑΤΤΙΚΗΣ
ΠΡΩΤΟΠΑΠΑΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΣΧΟΛΗ ΠΥΡΟΣΒΕΣΤΩΝ (ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΠΟΛΙΤΕΣ), Σ.Π.Α.
ΡΟΥΜΠΕΚΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΩΝ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΙΚΩΝ ΥΠΟΛΟΓΙΣΤΩΝ (ΚΟΖΑΝΗ), ΠΑΝ. ΔΥΤ. ΜΑΚ.
ΣΚΟΥΡΤΗΣ ΑΡΓΥΡΙΟΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗΣ ΜΕ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ ΣΤΗ ΒΙΟΪΑΤΡΙΚΗ (ΛΑΜΙΑ), ΠΑΝ. ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ
ΣΟΤΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΧΡΗΜΑΤΟΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗΣ ΚΑΙ ΤΡΑΠΕΖΙΚΗΣ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΗΣ (ΠΕΙΡΑΙΑΣ), ΠΑΝ. ΠΕΙΡΑΙΑ
ΣΠΑΝΟΥΔΑΚΗ ΘΕΟΔΩΣΙΑ ΛΟΓΙΣΤΙΚΗΣ ΚΑΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΚΩΝ ΣΥΣΤΗΜΑΤΩΝ (ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ), ΔΙ.ΠΑ.Ε.
ΤΣΙΤΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ ΟΡΓΑΝΩΣΗΣ ΚΑΙ ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΩΝ (ΠΕΙΡΑΙΑΣ) ,ΠΑΝ. ΠΕΙΡΑΙΑ

Απευθυνόμενοι στους μαθητές, που δεν πέτυχαν την εισαγωγή τους στα Ανώτατα Εκπαιδευτικά Ιδρύματα, τους προτρέπουμε να συνεχίσουν να προσπαθούν και τους υπενθυμίζουμε, ότι με τη σωστή διαχείριση των ευκαιριών που θα τους παρουσιαστούν στο μέλλον, μπορούν να οδηγηθούν σε σημαντικές επαγγελματικές και κοινωνικές επιτυχίες. Μερικές από τις επιλογές των αποφοίτων είναι:

$   ·        ένταξη στην αγορά εργασίας, καθώς διαθέτουν Πτυχίο Ειδικότητας (επιπέδου 4)και Απολυτήριο Λυκείου

·        εγγραφή στη Γ΄ τάξη του ΕΠΑ.Λ. σε άλλη ειδικότητα του ιδίου τομέα, για απόκτηση πτυχίου άλλης ειδικότητας

$   ·        εγγραφή στη Β΄ τάξη του ΕΠΑ.Λ. σε άλλον τομέα με προοπτική την απόκτηση πτυχίου ειδικότητας. (Στη Β΄ τάξη του ΕΠΑ.Λ. σε τομέα της επιλογής τους εγγράφονται και οι απόφοιτοι του ΓΕ.Λ.)

$   ·        εγγραφή στο έτος μαθητείας, για απόκτηση πτυχίου επιπέδου 5, μετά από πιστοποίηση στον Ε.Ο.Π.Π.Ε.Π.

Για την εγγραφή σας στη Β΄ ή στη Γ΄ τάξη δείτε την ανακοίνωση με τίτλο

"Ηλεκτρονικές αιτήσεις εγγραφών - ανανεώσεων εγγραφών - μετεγγραφών περιόδου Σεπτεμβρίου 2023"

Για την εγγραφή σας στο έτος μαθητείας επικοινωνήστε με το σχολείο

1ο ΕΠΑΛ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ

Παλαιά Εθνική οδός προς Επίδαυρο, Κυρά Βρύση
Τ.Κ. 20100
Τηλ: 27410 85408
email:   Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.