Πρόσκληση υποβολής αιτήσεων υποψηφίων Μαθητευομένων για συμμετοχή στο Μεταλυκειακό Έτος – Τάξη Μαθητείας. Θ΄ Φάση

Το 1ο ΕΠΑΛ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ προσκαλεί υποψηφίους – απόφοιτους, για υποβολή αιτήσεων συμμετοχής στο Μεταλυκειακό Έτος-Τάξη Μαθητείας, φάση Θ΄.

Μαθητευόμενοι: Αίτηση Συμμετοχής »

Για την συμπλήρωση της αίτησης πρέπει απαραίτητα να διαθέτετε ΑΜΚΑ, ΑΦΜ και διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου (e-mail).

Συνοδευτικά έγγραφα – δικαιολογητικά

Τα απαραίτητα δικαιολογητικά είναι τα ακόλουθα:

Φωτοαντίγραφο :

1. Απολυτηρίου ΓΕ.Λ. ή ΕΠΑΛ ή ΕΝ.Ε.Ε.ΓΥ.-Λ.

2. Πτυχίου ΕΠΑ.Λ. ή ΕΝ.Ε.Ε.ΓΥ.-Λ.

3. Ταυτότητας

Σημειώνεται ότι τα ανωτέρω δικαιολογητικά θα υποβληθούν ηλεκτρονικά μαζί με την αίτηση συμμετοχής και σύμφωνα με τις οδηγίες που αναρτώνται στο Πληροφοριακό Σύστημα διαχείρισης Μαθητείας.

Αναλυτικές πληροφορίες θα βρείτε στην στην Απόφαση Αριθμ. 104602/Κ5 "ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΜΕΤΑΛΥΚΕΙΑΚΟΥ ΕΤΟΥΣ-ΤΑΞΗΣ ΜΑΘΗΤΕΙΑΣ" της Υφυπουργού Παιδείας, Θρησκευματων και Αθλητισμου  και στην «ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΑΙΤΗΣΕΩΝ ΓΙΑ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗ ΣΤΟ ΜΕΤΑΛΥΚΕΙΑΚΟ ΕΤΟΣ-ΤΑΞΗ ΜΑΘΗΤΕΙΑΣ –ΠΕΡΙΟΔΟΥ 2024-2025» του Περιφερειακού Διευθυντή Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Πελοποννήσου.

Σημειώνεται ότι κάθε υποψήφιος στην Θ΄ Φάση υλοποίησης του Μεταλυκειακού έτους-Τάξη Μαθητείας έχει δικαίωμα υποβολής μόνο μίας αίτησης συμμετοχής και μόνο σε ένα ΕΠΑ.Λ. της επιλογής του.

ΠΡΟΣΟΧΗ!

• ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ΤΙΣ ΟΔΗΓΙΕΣ ΣΤΙΣ ΦΟΡΜΕΣ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΑΙΤΗΣΕΩΝ ΚΑΙ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΩΝ
  • ΚΡΑΤΕΙΣΤΕ ΑΝΤΙΓΡΑΦΟ ΤΗΣ ΑΙΤΗΣΗΣ ΠΟΥ ΥΠΟΒΑΛΛΕΤΕ
  • ΣΗΜΕΙΩΣΤΕ ΤΟΝ ΑΡΙΘΜΟ ΤΗΣ ΑΙΤΗΣΗΣ ΣΑΣ