Εξεταστικό Κέντρο Εξετάσεων Πιστοποίησης Αποφοίτων του Μεταλυκειακού Έτους - Τάξη Μαθητείας των Επαγγελματικών Λυκείων (ΕΠΑ.Λ.)

Ανακοινώθηκε από τον Ε.Ο.Π.Ε.Π. το πρόγραμμα και τα εξεταστικά κέντρα στα οποία θα διεξαχθούν, πανελλαδικά, στις 17 και 18 Ιουλίου 2021, οι Εξετάσεις Πιστοποίησης των Αποφοίτων του Μεταλυκειακού Έτους - Τάξη Μαθητείας των Επαγγελματικών Λυκείων (ΕΠΑ.Λ.).

Οι απόφοιτοι μαθητευόμενοι του 1ου ΕΠΑ.Λ. Λουτρακίου της Γ΄ φάσης (Σχ. έτος 2018-19)και της Δ΄ φάσης (Σχ. έτος 2019-20) των ειδικοτήτων «ΚΟΜΜΩΤΙΚΗΣ ΤΕΧΝΗΣ» και «ΒΟΗΘΟΣ ΒΡΕΦΟΝΗΠΙΟΚΟΜΩΝ» , θα εξεταστούν στο Ι.Ε.Κ. Τρίπολης, οδός Τεγέας Τέρμα, τηλέφωνο 2710227893, το Σάββατο 17 Ιουλίου 2021.

Ώρα προσέλευσης στο Εξεταστικό Κέντρο: 10:30 π.μ.

Ώρα έναρξης εξετάσεων Θεωρητικού Μέρους: 11:00.

Διάρκεια Εξέτασης Θεωρητικού Μέρους μια (1) ώρα.

Ώρα έναρξης εξετάσεων Πρακτικού Μέρους: 13:00.

Η ώρα λήξης του Πρακτικού Μέρους συνολικά διαμορφώνεται ανάλογα με τον αριθμό των εξεταζομένων ανά ειδικότητα.

Το ακριβές πρόγραμμα του Πρακτικού Μέρους να γνωστοποιηθεί στους υποψηφίους κατά την προσέλευσή τους στα Εξεταστικά Κέντρα.

Η είσοδος στον χώρο εξέτασης των Εξεταστικών Κέντρων επιτρέπεται μόνο με την επίδειξη χειρόγραφης βεβαίωσης αρνητικού αυτοδιαγνωστικού ελέγχου (selftest), που πραγματοποιείται έως και 24 ώρες πριν από την εξέταση ή άλλου τύπου διαγνωστικού ελέγχου (rapid test ή PCR test) που πραγματοποιείται έως και 72 ώρες πριν την εξέταση, η οποία υπογράφεται από τον εξεταζόμενο.

Οι υποψήφιοι θα πρέπει να έχουν μαζί τους απαραίτητα:

·         Το Δελτίο Αστυνομικής Ταυτότητας ή τη Στρατιωτική Ταυτότητα ή το ισχύον Διαβατήριο.

·         Τη Χειρόγραφη βεβαίωση αρνητικού αυτοδιαγνωστικού ελέγχου (selftest), που πραγματοποιείται έως και 24 ώρες πριν από την εξέταση ή άλλου τύπου διαγνωστικού ελέγχου (rapid test ή PCR test) που πραγματοποιείται έως και 72 ώρες πριν την εξέταση, η οποία υπογράφεται από τον εξεταζόμενο.

·         Τη μάσκα προστασίας.

·         Ένα στυλό χρώματος μπλε.

Ευχόμαστε σε όλους σας καλή επιτυχία και καλή σταδιοδρομία.