Κατάλογοι Υποψηφίων εξετάσεων Πιστοποίησης Αποφοίτων του Μεταλυκειακού Έτους- Τάξη Μαθητείας ΕΠΑ.Λ.

Ο Εθνικός Οργανισμός Πιστοποίησης Προσόντων και Επαγγελματικού Προσανατολισμού (Ε.Ο.Π.Π.Ε.Π.), ανακοινώσε τους Καταλόγους Υποψηφίων εξετάσεων Πιστοποίησης Αποφοίτων του Μεταλυκειακού Έτους- Τάξη Μαθητείας ΕΠΑ.Λ. της 1ης περιόδου 2021 ανά ειδικότητα και Εξεταστικό Κέντρο.

Αναλυτικοί Κατάλογοι Υποψηφίων ανά ειδικότητα και Εξεταστικό Κέντρο στο οποίο θα εξεταστούν οι Υποψήφιοι εξετάσεων Πιστοποίησης Αποφοίτων του Μεταλυκειακού Έτους- Τάξη Μαθητείας του 1ου ΕΠΑ.Λ. Λουτρακίου:

Εξεταστικό Κέντρο:Δ.Ι.Ε.Κ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ

ΚΟΜΜΩΤΙΚΗΣ ΤΕΧΝΗΣ

ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ ΑΝΝΑ

ΤΣΟΥΤΗ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΑ

Για να δείτε αναλυτικά τους καταλόγους υποψηφίων συνδεθείτε στην αντίστοιχη σελίδα του Ε.Ο.Π.Π.Ε.Π.

Ώρα προσέλευσης στο Εξεταστικό Κέντρο: 10:30 π.μ.

Οι υποψήφιοι θα πρέπει να έχουν μαζί τους απαραίτητα:

·         Το Δελτίο Αστυνομικής Ταυτότητας ή τη Στρατιωτική Ταυτότητα ή το ισχύον Διαβατήριο.

·         Τη Χειρόγραφη βεβαίωση αρνητικού αυτοδιαγνωστικού ελέγχου (selftest), που πραγματοποιείται έως και 24 ώρες πριν από την εξέταση ή άλλου τύπου διαγνωστικού ελέγχου (rapid test ή PCR test) που πραγματοποιείται έως και 72 ώρες πριν την εξέταση, η οποία υπογράφεται από τον εξεταζόμενο.

·         Τη μάσκα προστασίας.

·         Ένα στυλό χρώματος μπλε.

Για τους υποψήφιους της ΚΟΜΜΩΤΙΚΗΣ ΤΕΧΝΗΣ υπάρχει ειδική οδηγία που βρίσκεται στην τελευταία σελίδα του κανονισμού σπουδών της ειδικότητας σύμφωνα με την οποία:

1.    Οι υποψήφιοι οφείλουν να προσέλθουν με όλα τα απαραίτητα εργαλεία, μηχανήματα και υλικά για την εκτέλεση της άσκησης που θα τους υποδειχθεί, όπως για παράδειγμα ψαλίδι κουρέματος, πιστολάκι, βούρτσες, ρόλευ, τσιμπιδάκια, λακ, αφρός, κουκούλα μεζ, αλουμινόχαρτο κ.λπ.

2.    Η εκτέλεση των ασκήσεων δύναται να πραγματοποιηθεί μόνο με τη χρήση κούκλας.

3.    Οι εργαστηριακές ασκήσεις των τεχνικών εργασιών, όπως βαφή, αποχρωματισμός, ανταύγειες μπορούν να πραγματοποιηθούν και με χρήση υποκατάστατων-εικονικών προϊόντων και όχι των κανονικών π.χ μαλακτική κρέμα αντί για βαφή κ.λπ.