Περιποίηση κόμης των μαθητών του ΕΝ.Ε.Ε.ΓΥ.Λ. Λουτρακίου

Περιποίηση κόμης των μαθητών του ΕΝ.Ε.Ε.ΓΥ.Λ. Λουτρακίου από τους μαθητές της Γ΄ Τάξης Κομμωτικής Τέχνης.

Την Τετάρτη το πρωί στις 21 Δεκεμβρίου 2022 στο χώρο του εργαστηρίου κομμωτικής του πρώτο ΕΠΑ.Λ. Λουτρακίου φιλοξενήθηκαν οι μαθητές του ΕΝ.Ε.Ε.ΓΥ.Λ. Λουτρακίου.

Οι μαθητές της Γ΄ Τάξης κομμωτικής τέχνης, με τις εκπαιδευτικούς Παπακυριάκου Αναστασία, Παναγιωτακοπούλου Ασπασία, Καλιδώνη Μαριάνθη και Σαρανταυγά Μαρία, περιποιήθηκαν τα μαλλιά των μαθητών κάνοντας κουρέματα, ανδρικά και γυναικεία, καθώς και χτενίσματα.

Οι δημιουργίες έδωσαν χαρά στους μαθητές που εργάστηκαν αλλά και στα παιδιά που δέχτηκαν την περιποίηση. Μέσα από το πνεύμα συνεργασίας και προσφοράς που δημιουργήθηκε, αποκόμισαν τις καλύτερες εντυπώσεις.

Οι μαθητές με την ενέργεια αυτή διδάσκονται την προσφορά στον συνάνθρωπο. Τη δράση αυτή θα τη διαδεχθούν και άλλες, προσφέροντας στην τοπική μας κοινωνία.

Καλές γιορτές.