Προσφορά στο "Χαμόγελο του παιδιού"

Οι μαθητές και οι εκπαιδευτικοί του σχολείου μας ανταποκρινόμενοι στην έκκληση του του εθελοντικού οργανισμού «Το χαμόγελο του παιδιού», συγκέντρωσαν τρόφιμα και άλλα είδη πρώτης ανάγκης και τα πρόσφεραν για την κάλυψη μέρους των αναγκών των παιδιών που φιλοξενούνται στις εγκαταστάσεις του οργανισμού στην Κόρινθο.

Τα συγκεντρωμένα είδη παραδόθηκαν στην τοπική δομή, από αντιπροσωπία μαθητών και την εκπαιδευτικό κα Πανταζή Φανή. Η παραλαβή έγινε από εκπροσώπους της διοίκησης και από τρόφιμους, σε ιδιαίτερα συγκινητικό κλίμα, καθώς αναμεσά στους τρόφιμους βρίσκονταν και μαθητές του σχολείου μας, οι οποίοι με δάκρια χαράς και ζεστές αγκαλιές υποδέχτηκαν την καθηγήτριά τους και τους συμμαθητές τους.

Η διοίκηση της δομής παρέδωσε στην κα Πανταζή ευχαριστήρια επιστολή.

Ο Σύλλογος Διδασκόντων και ο διευθυντής του 1ου ΕΠΑ.Λ. Λουτρακίου συγχαίρουν όλους τους συμμετέχοντες, για την κινητοποίησή τους, η οποία αναδεικνύει έμπρακτα την κοινωνική τους ευαισθησία και δημιουργεί ένα κλίμα αισιοδοξίας.