Διδακτική Επίσκεψη σε χώρους Αισθητικής-Ευεξίας στο Λουτράκι

Διδακτική επίσκεψη πραγματοποίησαν οι μαθητές/τριες της ειδικότητας «Αισθητικής Τέχνης», σε επιχειρήσεις του κλάδου, στα πλαίσια του προγράμματος που εφαρμόζει το σχολείο σχετικά με τη εξοικείωση των μαθητών/τριων με τους χώρους εργασίας.

Επισκέφτηκαν στο Λουτράκι το «Aenaon Laser Beauty SPA» και το «Oasis AquaSpa - Club Hotel Loutraki», όπου ενημερωθήκαν από τους υπευθύνους και συζήτησαν μαζί τους για τον τρόπο οργάνωσης και λειτουργίας των καταστημάτων Αισθητικής και Ευεξίας.

Ξεναγήθηκαν στους χώρους, παρακολούθησαν την εφαρμογή σύγχρονων και καινοτόμων θεραπειών Αισθητικής και Ευεξίας και συζήτησαν για τη χρήση και την αποτελεσματικότητα των μηχανημάτων και των καλλυντικών.

Υπεύθυνες Εκπαιδευτικοί για την οργάνωση και την πραγματοποίηση της διδακτικής επίσκεψης ήταν οι κυρίες Χαλά Βασιλική και Τσαούση Ευαγγελία.